26-600 Radom, ul. Główna 12
Rejestracja: od 08:00 do 18:00

tel: 48 365 11 13, 693 423 363

RTG USG Doppler

Zapewniamy dostęp do pełnej diagnostyki radiologicznej i USG w tym badań naczyniowych (Doppler).

W ramach poradni preluksacyjnej poza badaniem klinicznym obejmującym badanie odwodzenia, rotacji oraz objawów niestabilności „bioderek” rutynowo wykonujemy badania obrazowe –USG – nieinwazyjne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne badanie pozwalające ocenić budowę stawu biodrowego.

W poradni Chirurgii Naczyniowej wykorzystujemy badanie dopplerowskie, które jest badaniem ultrasonograficznym, wykorzystującym zjawisko dopplera. Z użyciem badania doplera ocenia się przepływ w naczyniach tętniczych i żylnych. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Doppler wraz z badaniem w prezentacji 2D pozwala na pełną ocenę stanu naczyń krwionośnych. Badanie tego rodzaju wykorzystywane jest szeroko, w sytuacjach klinicznych wymagających diagnostyki układu naczyniowego. Wykonuje się między innymi badanie dopplerowskie kończyn dolnych, wskazaniem do badania jest przewlekła niewydolnośc żylna, zakrzepowe zapalenia żył, badanie przepływów w tetnicach szyjnych, wątrobie, nerkach, prąciu i jądrach. Przygotowanie nie jest potrzebne. Wskazane jest dostarczenie dokumentacji wykonanych badań i zabiegów na układzie naczyniowym.

Posiadamy pełne wyposażenie pracowni RTG oraz gabinetu USG. Zapewniamy kompleksowe usługi.

Pracownia RTG czynna jest w następujących godzinach:

  • od poniedziałku do piątku : 8:00 – 18:00
Badania Dopplerowskie oraz USG jamy brzusznej, piersi oraz inne wykonywane są po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem naszej rejestracji.